2011 09 08 - 2011 09 08
Felles protokoller for hjerneavbildning vil være til stor nytte for klinisk virksomhet og forskning
Rutine MR-undersøkelse ved ulike hjernelidelser har mange likhetstrekk, noe som gjør det mulig å standardisere MR datainnsamlingen på tvers av studier. Dette har ikke vært gjort tidligere i Norge, hovedsakelig på grunn av mangel på samordning på tvers av helseforetak, sykehus og forskningsgrupper.
Mål
1) Igangsette arbeid for å utvikle standard protokoller for MR bildediagnostiske datainnsamling.
2) Lage forum for utveksling av kunnskap, samarbeid og formidling
3) Lage planer for utvikling av infrastruktur for samordning, logistikk og håndtering av forskningsprosjekter
Informasjon om muligheter og pågående prosjekter vil bli gitt, og forslag til praktisk samordning og prosjekt for gjennomføring vil bli diskutert. Seminaret vil belyse situasjonen i alle helseregioner i Norge samt hvordan slike løsninger kan innføres i Norge
Vi inviterer representanter fra hele HelseNorge: radiologer, klinikere innen nevrologi, geriatri, psykiatri og andre, radiografer, forskere, fysikere, helseledelse/direktorat.
Sted: Gardermoen Radisson Blue Sky Hotel GARDERMOEN
Tid: Torsdag 8. september 2011, kl. 10:00 – 16:00
Påmeldingsfrist: Innen fredag 31. august 2011
Deltakelse er gratis, inkluderer lunsj og forfriskninger
Velkommen!